Doorgaan naar hoofdcontent

Mango-yoghurt-ijsjes


We boffen ... we mogen nog steeds genieten van het mooie weer ... af en toe een ijsje eten hoort er dan helemaal bij! We maakten deze zomer eerder al stoplichtijsjes, aardbeienijsjes, appel-kaneel-schepijs en dit keer werden het mango-yoghurt-ijsjes (zonder geraffineerde suikers). 

Lekker? Dit heb je nodig:
  • 1 mango
  • ongeveer 200 ml Griekse yoghurt (of andere "dikke" yoghurt)
  • 2 el agavesiroop (of honing)
  • 10 waterijsvormpjes

Zo maak je het:
  • Schil de mango, verwijder de pit en pureer de mango in de keukenmachine of met de staafmixer.
  • Verdeel dit over de waterijsvormpjes.
  • Meng de agavesiroop door de yoghurt.
  • Schep dit bovenop de mangopuree in de ijsvormpjes.
  • Voor een marmereffect roer je met de achterkant van een lepel door de mangopuree en yoghurt. (Het resultaat van het marmereffect was uiteindelijk minder groots dan ik van te voren in mijn hoofd had ;-). Een aantal keren flink roeren dus!)
  • Zet de gevulde vormpjes in de diepvries en wacht een paar uurtjes ...

Smullen!

Wil je minder ijsvormpjes vullen? Of heb je nog mangopuree over nadat alle vormpjes gevuld zijn? Pak een kommetje en een lepel. De mango-yoghurt is natuurlijk ook heel lekker om als toetje uit een kommetje te lepelen!



(PS: Hoewel de onderste twee ijsvormpjes een stuk minder fotogeniek zijn, zijn het wel reuze handige ijsvormpjes die nauwelijks geknoei opleveren bij het smullen van een ijsje. Te koop bij de IKEA in een setje van 4 stuks.)

Reacties

Populaire posts van deze blog

Leuk geld geven

Op blogland hoor ik het vaker ... even iets leuks maken voor een jarige die geld als wens heeft ... Het is besmettelijk, want zoon- en dochterlief maken ook graag iets leuks om het geld heen om cadeau te geven als ze naar een feestje gaan. We hebben al van alles en nog wat gemaakt: enveloppen van een oude atlas , zonnebrilhoesjes , cadeautasjes , ... Dochterlief had een feestje aan het water, dus iets met water leek haar wel leuk. Ze herinnerde zich het cadeautje dat ze zelf kreeg voor haar verjaardag. Zoonlief, die dol op woordgrapjes is, zag ook de humor van dit cadeautje wel in. "Zwemmen in het geld!" En zo zwommen er vijf eendjes in het geld! Voor het volgende feestje bedachten we iets anders. "In geval van nood glas breken." Mochten jullie nog ideetjes zoeken om "leuk geld te geven" ... hierbij wat inspiratie!

Gebreide pompoen (met patroon)

Na het prachtige schoolreisjes-weer van afgelopen woensdag, hebben we vandaag echt herfstweer. (Tussen twee haakjes ... ik mocht met de kinderen mee op schoolreis. We genoten van een geweldige dag. Heel geslaagd!) Ook in de natuur zie je al herfstverschijnselen. De avonden worden merkbaar korter, vorige week was het mistig toen ik onderweg was naar mijn werk en de dauw was prachtig zichtbaar op de vrouwenmantel in de achtertuin. Naast kerst vind ik dat de herfst zich ook zo goed leent voor leuke decoraties en "hoekjes" in huis. Ik mag ons huis graag in herfstige sferen brengen. Ieder jaar zijn er terugkerende decoraties en ook ieder jaar wel iets nieuws. Vorig jaar haakte ik een herfstblad dat ook dit jaar een mooi plekje gaat krijgen in ons raamwerk . Ook de paddenstoel ga ik weer een leuk plekje geven. Onder het label herfst vind je meer. Dit jaar breide ik voor het eerst een herfstdecoratie. De gebreide pompoen staat alvast gezellig te wezen op één van de ta...

April 2025

In april maakten mijn handen meer moois en lekkers dan mijn vingers blogjes konden typen ;-) In dit blogje een verzameling foto's van april die hier nog niet eerder voorbij kwamen. Chocolate chip cookies (gemaakt door dochterlief). Samen met zwager en schoonzus de 2Bruggenloop gelopen. Prachtig loopweer en heel veel enthousiast publiek langs de kant.  Zelfgebakken Italiaanse bollen met courgetteburgers. Smullen!  Pasen ... seizoenshoekje, kanelbullar en Paassloffen. Zondagochtend 27 april … fruit op een kringloopgelukje.